Незмінний трудовий колектив. Чи можливо це на грибній фермі?

Ліна Туровська, незалежний консультант. 

В наш час однією з ключових проблем, з якою зіштовхуються керівники грибних ферм, є плинність кадрів, яка негативно позначається на ефективності роботи підприємства. А наслідки безвізового режиму, який спричинив витік робочого населення за кордон, ще більше мотивує власників грибниць задуматись як поповнити штат працівників і утримувати його сталим. Одні керівники підприємств обирають легкий шлях “Навчальний центр”, інші – вибирають складний, але більш дієвий шлях “Незмінний трудовий колектив”.

Що означає шлях “Навчальний центр”? Так як рівень плинності серед низькокваліфікованих працівником завжди був вищий в порівнянні із спеціалістами, то менеджмент грибниці сприймає дану ключову проблему як природнє явище, не аналізує показники плинності працівників і не впроваджує ніяких заходів щодо зміни ситуації. А натомість вперто витрачає кошти на пошук нових працівників, на їх навчання та адаптацію на новому місці. Фінал такої стратегії менеджменту – “готовий” працівник, здобувши відповідні знання та навики і піднявши свою конкурентоспроможність на ринку праці, звільняється та, що ще гірше, переходить в штат до конкурентів, які цінять досвідчених працівників!

Шлях “Незмінний трудовий колектив” – це коли менеджмент підприємства розуміє гостроту ключової проблеми і миттєво реагує на чинники, що зумовлюють плинність кадрів і вчасно застосовує різні заходи (технічно-економічні, організаційні та соціально-психологічні) щоб ступінь плинності працівників був на прийнятному рівні.
Якщо Ваша компанія має проблеми через нестабільність трудового колективу і Ви хочете обрати саме другий шлях їх подолання, то перше, що потрібно зробити, це провести дослідження причин плинності кадрів. Зазвичай, основними причинами є : графік роботи, незадоволення заробітною платою, проблеми контакту керівництва і колективу та умови побуту . Друге – застосувати відповідні заходи по їх врегулюванню.

З огляду на власний досвід, рекомендую для побудови стабільного робочого колективу застосовувати такі заходи:

1. Професійна робота відділу кадрів.

Так, все починається з відділу кадрів; якщо ферма “сімейного” типу , тоді з кабінету чи з телефонної розмови керівника. Перед подачею оголошення про відкриття вакансії, Ви повинні бути впевнені на 100%, що знаєте як виглядає “Ваш працівник” і не будете марнувати час і кошти на тих, хто не відповідає цим вимогам;

2. Адаптаційна програма для нових працівників.

Багато підприємств нехтує адаптаційною програмою, хоча доведено, що найбільший відсоток звільнень припадає на 1-3 місяць роботи. Метод “наставника” найкраще себе зарекомендував;

3. Мотиваційна програма для працівників.

На підприємстві більше уваги потрібно приділяти постійним працівникам за допомогою різних бонусних програм, які будуть хорошими мотиваторами для швидшого навчання нових працівників. Також потрібно пам’ятати, що діюча бонусна програма не “вічна” і її потрібно періодично змінювати відповідно до ситуації на виробництві та на ринку праці країни;

4. Професійна організація робочого процесу.

Щоб працівники ефективно працювали, потрібно правильно і раціонально організувати робочий процес. Якщо на підприємстві немає відповідних фахівців для проведення цих робіт, то варто звернутися до сторонніх спеціалістів.

Отже, стабільним трудовий колектив може бути і на грибній фермі. Головне вчасно розгледіти проблеми та миттєво на них відреагувати. А також при необхідності звернутися до фахівців, які збережуть Ваш час та кошти.

Максимальних і якісних Вам врожаїв!

Оставить комментарий


  • г. Киев, б.Вернадского 36В
    Телефоны
    +380-67-249-22-01
    E-mail: iaumdis@gmail.com