Всім доброго дня 🙂
До мене надходить багато смс-повідомлень з проханням поділитися досвідом. Питають: «Як правильно підібрати ефективних грибоводів (збирачів гриба)?».
Як показує мій довід: щоб знайти хороших збирачів гриба, а надалі втримати їх на виробництві, – потрібно дотримуватися кількох правил.
- Чи важливий вік, стать при виборі кандидата на збирача?
– статистика показує, що тим кому до 45 років, швидше дається навчання і такі збирачі працюють ефективніше. Але в кожному правилі є виключення – якщо людина каже, що буде працювати і хоче вчитися – її вік може не стати перешкодою.
Стать: жіноча чи чоловіча? У мене є багато прикладів, де в 5-ку найкращих збирачів гриба входять чоловіки, показуючи при цьому високу ефективність, продуктивність і якість.
- Чи потрібен випробувальний термін для кандидатів?
– обов’язково потрібен випробувальний термін. Достатньо одного місяця, щоб зрозуміти буде даний кандидат ефективним грибоводом, чи ні. По закінченню випробувального терміну зробіть звіт по швидкості збору гриба даного кандидата – якщо середня швидкість збору за один місяць становить менше ніж 12 кг/год – даний кандидат не буде ефективним збирачем. Тому сміливо прощайтеся з ним.
- Яка повинна буди швидкість збору у досвідченого грибовода?
– не менше 20кг/год.
Всім відомо, що збирач грибів за робочу зміну повинен обробити не менше 50м2 полиць з грибами. Якщо у грибовода швидкість збору є меншою, ніж 20 кг/год – він зможе обробити тільки 35-40м2. А це означає, що потрібно буде набрати більше грибоводів!
- Чи потрібно навчати нових працівників?
– навчання та адаптація нового працівника в компанії – це надважливо! Від бригадира-тренера залежить як швидко кандидат оволодіє технікою збору гриба, осягне стандарти якості компанії. Моя порада така: не кожен бригадир зі збору може бути тренером для нових працівників – тому поставтеся серйозно до вибору тренера. Від його майстерності залежить як довго і часто вам доведеться шукати нових працівників.
- Мотиваційній програмі для грибоводів бути чи не бути?
– ніхто не буде працювати ефективно без мотивації. Існують різні варіанти мотиваційних програм за допомогою яких можна підвищити урожайність, продуктивність праці, якість продукції. Відповідь тут однозначна бонусні програми повинні бути на виробництві.
Гарних всім врожаїв!
З повагою,
Ліна Туровська.
Нагадуємо, що 18-21 грудня УМДІС спільно з Ліною Туровською проводить курси по сбору гриба на фермі. Локація – ферма ФХ Бланш в Київській області. Більше інформації за посиланням: https://www.umdis.org/m-anonsyruem-kurs-po-orhanyzatsyy-sbora-shampynona-s-yzvestn-m-v-kanade-y-polshe-trenerom-po-sboru-lynoy-turovskoy/ , або за номером телефона +380935690941 (Інна Устиловська).