fbpx

Минагрополитики и Академия аграрных наук подтвердили, что мицелий компостный – сельскохозяйственная продукция

Министерство аграрной политики Украины и Аграрная академия наук подтвердили что компост для производства шампиньона – сельскохозяйственная продукция.

Тернопольская областная администрация, в связи с ситуацией вокруг компании “Микоген-Украина”, направила запросы с просьбой разъяснить, является ли мицелий компостный сельскохозяйственной продукцией в разные организации и ведомства.

На сегодня получены ответы от Министерства аграрной политики Украины и Аграрной академии наук. Оба ответа едины в том, что миуелий компостный – сельскохозяйственная продукция.

Ответ Минагрополитики:

… Виробництво міцелію компостного для вирощування печериць являє собою управління ферментативним процесом у сільськогосподарський сировині, в ході якого біологічні перетворення сукцесій мікроорганізмів призводять до утворення якісно і кількісно нового біологічного активу – компостного міцелію.

Враховуючи вищезазначене та відповідно до КВЕД 2010 клас 01.30 відтворення рослин, в Україні дана діяльність відноситься до сільськогосподарського виробництва.

Ответ Академии аграрных наук:

…для виготовлення компостного міцелію використовують солому зернових культур та кінскький або іншій гній і створення кислотного середовища добавляють крейду або гіпс після чого дану масу складають в кагати для ферментації.

Після ферментації компост пресують, подрібнюють, та після стерилізації його проводять інокуляцію, тобто вживлення живих мікроорганізмів зернового міцелію у поживне середовище і створюють спеціальні умови для росту грибниці міцелію.

Враховуючи, що в процесі виробництва компостного міцелію проходить біологічний процес (розрастання зернового міцелію у компості) і вирощуються грибниці (міцелію).

Відповіцдно до класифікації видів економічної діяльності в Україні (КЕД 2010 клас 01.30) діяльність, пов’язана з відтворенням рослин відноситься до галузі сільського господарства.

Оставить комментарий


  • г. Киев, б.Вернадского 36В
    Телефоны
    +380-67-249-22-01
    E-mail: iaumdis@gmail.com