fbpx

Не потрібно штучно занижувати врожай 1 хвилі – Л.Туровська

Багато консультантів, багато думок. Одні стверджують, що максимальний результат можна мати, якщо застосовувати відповідну техніку збору до відповідної хвилі. Інші стверджують, що потрібно штучним методом тримати 1 хвилю на урожайності -18кг/м2, тоді 2 хвиля буде 12кг/м2 і більше, а 3 хвиля – 5 або 6 кг/м2.

Моя думка базується на власному досвіді і на багаторічних дослідженнях. Нікому я не відкрию «Америку», якщо скажу, що запорукою максимального результату є якісний компост, торф і професійна робота технолога. Якщо компост вищого ґатунку , то його дуже тяжко зіпсувати і технологією вирощування і технологією збору гриба.

Але що робити, якщо не має можливості отримати компост хорошої якості? Як отримати високу урожайність?

Я рекомендую проводити збір як цього просить хвиля, ніяких завчасних дорізок. Розглянемо приклад: 1 хвиля йде « багато» на 20 кг/м2, ми її збираємо як слід і отримуєм передбачуваний результат – 20кг/м2. Далі йде друга хвиля, так вона буде рідша, але чудова якість гриба і ми беремо 10кг/м2. Маємо 20+10=30 і є інший варіант, штучно провести збір першої хвилі на 18кг/м2 і тоді як стверджують матимете 12 кг/м2 на другій. Маємо 18+12=30. Результат: 1 варіант = 2 варіанту. І тут починаються роздуми, а 3 хвиля дасть вам більше 5 кг/м2 чи ні? Які є ризики, що Ви не понесете втрати на третій хвилі через хвороби? Чи варто збирати примусово більше кілограмів грибів на першій хвилі, щоб надіятися на більше кілограм на третій.

Якість гриба і термін його зберігання на першій хвилі кращий ніж на третій, це доведено. Гриби на третій хвилі дуже ніжні і швидше втрачають презентацію товару. Тому не варто ризикувати 2 кг/м2 на першій, щоб нервово очікувати + 2 кг/м2 на 3 хвилі.

Моя «політика» – щоб отримати максимальну урожайність за допомогою збору- це індивідуальний підхід до кожної хвилі. Застосовувати ту техніку збору, яка відповідає саме цій хвилі. Збирайте тільки ті гриби, які виросли до свого максимального розміру і намагайтесь залишати ті гриби , які ще йдуть до свого максимуму. На моїй практиці є багато хвиль з формулою 22+11+5 =38кг/м2. Тому що всі етапи були проведені правильно: якість компосту і торфу, загрузка, робота технолога і робота збирачок. Навчайте свій персонал, вдосконалюйте свою техніку, ніколи не зупиняйтесь на досягнутому і тоді максимальні урожаї Вам гарантовані.

Максимальних Вам врожаїв

Ліна Туровська

Оставить комментарий


  • г. Киев, б.Вернадского 36В
    Телефоны
    +380-67-249-22-01
    E-mail: iaumdis@gmail.com