
Ми пишаємося українськими грибоводами які не тільки тримаються на плаву під час війни – а й успішно розвивають своє виробництво. Один з таких прикладів – ферма «Українські печериці» Миколи Васильовича Лелета.
Перед війною ферма планувала розширити асортимент печериць екзотичними грибами.
-Хотіли мати більше варіантів товарів, – розповідає грибовод.
На початку війни господарство потрапило в окупацію – і було звільнено. Власник запустив виробництво заново. І пригадав що планував почати вирощувати екзотичні гриби. Та й подумав що війна – не причина ламати плани.
Ферма «Українські печериці» багато років вирощує білі і коричневі печериці, також під своєю торговою маркою продавала гливи.
З вересня Микола Васильович запустив власне виробництво всіх доступних йому екзотичних грибів – ерінгів, шиїтаке, агроцибе. Купує субстратні блоки в Україні.
– Продаємо на мережі супермаркетів разом з печерицями. Клієнти не беруть багато – але цінять нас що можемо поставити широкий асортимент, – ділиться Микола Васильович.
За словами грибовода 60-80 кілограмів на тиждень мережа може брати грибів-екзотів. Це мало порівняно з печерицями – але ціна за такі гриби в рази вища.
За словами Миколи Лелета екзотичні гриби можна також продавати на ресторани – але для такої великої ферми як їхня це не має сенсу тому що втрачається багато часу і коштів на логістику доставки до конкретних ресторанів.
По печерицям ферма «Українські печериці» працює зараз на 80% своєї потужності. За словами Миколи Лелета це пов’язано з якістю компоста та оцінкою наявного попиту на печериці.